Blog

Acar Çelik Kapı

kapi-banner-yeni

Bu yazımda çelik kapı(apartman kapısı) hakkında aklınıza gelen tüm soruların cevaplarını bulacaksınız. Çelik kapının  güvenliği, seçimi, temizliği, fiyatları  aklınıza gelen tüm sorular hakkında bilgiler sunacağım.

Aslında eviniz için en önemli konu olan güvenliğin ilk temel şartı çelik kapı sistemleridir. Hemen hemen her bütçeye uygun çelik kapıyla evinizi çok daha güvenli ve sağlam hale getirmek mümkün.

İsterseniz apartman kapısını isterseniz evinizin kapısını çelik kapıyla güvenli hale getirebilirsiniz. Kişisel güvenliğiniz ve ailenizin güvenliği için kapı seçiminde seçici davranmak artık bir gereklilik.

Her ne kadar adı çelik olsa da piyasadaki her kapı, günümüzde yaşanan hırsızlık olayları neticesinde sağlam ve güvenilir olmuyor.

Daha güvenilir bir çelik kapı sisteminde iç iskeleti oluşturan çelik yapı genellikle 1,20 mm dkp sac altında  olmamalıdır. Bahsettiğimiz değerlerin altındaki çelik kapılar maalesef güvenilirliği düşürüyor.Kapınızın  iç iskeletinin  yatay olarak 3 kademe profil ile desteklenmesi gerekmektedir..En son orta kısmına dkp sac koyulmalıdır.Aksesuar seçimi yaparken kaliteli bir aksesuar seçilmelidir.Ses ve izolasyon için taş yünü yada strofor köpük kullanılmalıdır.Kilit ve rozet kısımlar arka taraftan çelik sacla desteklenmelidir.Bir diğer önemli olan kısım da kullanılan ahşap yüzeyler en düşük  10 mm olmalıdır.Diğer dikkat etmemiz gereken  husus ise güvenlik için kapınıza 3.kilit sistemini kullanmamız…  Hırsızların levye tornavida vb malzemelerle kapınıza müdahale  etmemeleri için tırnak sistemi uygulanmalıdır.Bu sistemleri kullanarak çelik kapınızı daha güvenli hale getirmiş olursunuz.

           Temizlik hususuna gelince çelikkapınızı hiçbir şekilde kimyasal maddelerle temizlememelisiniz.Kuru nemli bir bezle silebilirsiniz.Kullanım aşamasında bu uyarıları dikkate almazsanız çelik kapınızın yüzeyinin zarar görme ihtimali yüksektir.

           Vermiş olduğumuz bilgiler ışığında seçmiş olduğunuz kapının en düşük maliyeti 6500 TL’dir.Seçiminiz doğrultusunda(renk,model,aksesuar vb.) fiyatlar değişmektedir.

GÖNDER
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?